Twój krok do szczęścia


Czy czujesz, że próbowałaś już wszystkiego, ale wciąż tkwisz w miejscu i nie potrafisz rozwiązać swojego problemu? 

Może być tak, że nic nie działało, ponieważ próbowałaś pozbyć się niepokoju, smutku, bólu czy niskiego poczucia własnej wartości pracując wyłącznie na świadomym poziomie. 

Rozumiem to doskonale ponieważ byłam jedną z takich osób.

Teraz pomagam dziesiątkom kobiet, jak również mężczyzn i dzieci pracując na poziomie świadomości jak również podświadomości.

Dzięki narzędziom takim jak terapia RTT czy opukiwanie sięgamy głębiej do pierwotnej przyczyny i uwalniamy głęboko zakorzenione traumy i wierzenia które nam już nie służą. 

Spróbuj- naprawdę warto!


O mnie

Nazywam się Kasia Niedźwiedzka Landera i jestem terapeutką, coachem oraz hipnoterapeutką kliniczną. Stosuję w swojej praktyce wiele metod, wśród których znajduje się Transformacyjna Terapia Błyskawiczna (ang. RTT Rapid Transformational Therapy) czy opukiwanie (ang. EFT Emotional Freedom Technique).


Moja podróż z terapią zaczęła sie wiele lat temu. Zawsze interesowałam się psychologią, a w ostatnich latach również neuroplastycznością mózgu.

Mimo sukcesów w innych zawodach, takich jak menadżer projektu czy wykładowca, wydarzenia w moim życiu osobistym skierowały mnie na ścieżkę poszukiwania odpowiedzi i pomocy w poradzeniu sobie z niepokojem, bezsennością czy rozwodem. Będąc sama w wielu sytacjach kryzysowych zauważyłam, że z problemami na podłożu psychiki i emocji zmagają się prawie wszyscy naokoło.

To upewniło mnie, że chcę pomagać osobom, które cierpią. Wypróbowałam wiele metod i terapii, ale dopiero kiedy natknęłam się na RTT, byłam w stanie na dobre odbudować swoje poczucie własnej wartości i pozbyć się niepokoju oraz bezsenności. Opukiwanie (tapping) także stało się jednym z moich niezbędnych narzędzi w pracy nad wyciszeniem układu nerwowego a przez to zmiejszenie niepokoju, ataków paniki, depresji czy lęku.

Zafascynowały mnie również techniki oddechowe, jak również medytacja, której teraz uczę moich klientów.

ZAPISZ SIĘ ABY OTRZYMYWAĆ NEWSLETTERA, NOWOŚCI O KURSACH ORAZ MOJE DARMOWE NAGRANIE UZDRAWIAJĄCE WYKORZYSTUJĄCE AUTOHIPNOZĘ, ABY ROZPOCZĄĆ SWOJĄ PODRÓŻ DO UZDROWIENIA 

Moje usługi

Terapia z wykorzystaniem metody RTT

RTT (ang. Rapid Transformational Therapy) czyli Transformacyjna Metoda Błyskawiczna to wyjątkowa, nowoczesna terapia która łączy to co najlepsze w psychoterapii, hipnoterapii, programowaniu neurolingwistycznym oraz terapii mówionej. Autorką tej metody jest Marisa Peer, która jest jedną z najbardziej cenionych terapeutek brytyjskich. Jest ona jedną z moich mentorek.

Marisa stworzyła swoją metodę w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie pracy z klientami. Fundamentem jej pracy było przekonanie, że nie potrzebujemy długich lat, aby zrozumieć i zmieniać procesy kierujące działaniem naszego umysłu. Marisa poszukiwała narzędzi, które w prosty, praktyczny i efektywny sposób zapewnią szybką i trwałą zmianę.

W RTT pacjent i terapueta pracują z umysłem świadomym jak również podświadomością.

U dorosłego człowieka to właśnie ta część umysłu kieruje średnio ponad 95% myśli, decyzji czy zachowań. Dlatego zmiana kierowana tylko przez umysł świadomy - siłą woli, logicznym myśleniem - ma swoje zdecydowane ograniczenia.

Dzięki uaktywnieniu podświadomości, które uzyskujemy poprzez hipnozę, RTT daje szybkie i trwałe uwolnienie się od ograniczających przekonań i nawyków (już w 1 do 3 sesji), aby móc skutecznie i znacząco poprawić jakość życia.

W wielu problemach nawet 1 sesja RTT wystarcza, aby dokonać głębokiej transformacji a ja jestem jedną z pierwszych terapeutek, która używa tej metody w Polsce (jak również z Polakami przebywającymi na emigracji).

Coaching


Oferuję:

- sesje 1:1

- sesje grupowe

- a także kursy online:

Wzmocnij swoje poczucie własnej wartości w 14 dni


Możesz mieć wszystko. Obfitość na każdym kroku.


- zapisy trwają- Zapraszam!

12- tygodniowy kurs dla osób które chcą otworzyć się na lepsze samopoczucie, związki i finanse i wejść na następny poziom w swoim rozwoju osobistym.

Kurs ma 7 modułów:

1. Poznaj i pokochaj siebie

2. Bloki pieniężne- 'Money Mindset'

3. Otwórz się na otrzymywanie miłości

4. Popraw swoje zdrowie

5. Oducz się starych nawyków

6. Nowymi nawykami do sukcesu!

7. Bądź zawsze otwarta/y na pomyślność i obfitość 


Dołącz do moich klientów, którzy razem ze mną uczą się wcielać najbardziej efektowne metody do zmiany na lepsze.

Odkryj swoje bloki, przezwycież je

 i zacznij żyć!

Zakup kursu- napisz do mnie na:

kasialandera@gmail.com

aby dowiedzieć sie więcej.

Kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak mogę Ci pomóc, skontaktuj się ze mną przez Messendzera albo mejla aby umówić się na darmową 30 minutową rozmowę.


www.facebook.com/LoveSoulandMind

kasialandera@gmail.com


Obecnie wszystkie sesje przeprowadzam przez Internet.


Zapraszam również do odwiedzenia mojego kanału na Youtube

https://www.youtube.com/channel/UChubRJdBnzsteRRrVu_4YeA

Odwiedź też mój podcast: 

https://podcasters.spotify.com/pod/show/kasialandera

Cieszę sie bardzo że mnie znalazłaś, znalazłeś. 


Odezwij się, jeśli chcesz:

- odbudować poczucie własnej wartości

- pozdbyć się lęku, ataków paniki czy niepokoju i depresji

- cierpisz na zaburzenia odżywiana takie jak anoreksja czy bulimia

- szukasz celu w swoim życiu lub alternatywnej ścieżki kariery

- chcesz popracować nad pewnością siebie

- chcesz zrozumieć i pozbyć się bloków pieniężnych

- przechodzisz prez rozstanie lub rozwód


Pracuje często z osobami Wysoko Wrażliwymi (WWO z ang. HSP Highly Sensitive People) ponieważ sama również nią jestem.


Sesje

osobiście i przez internet

Traumy z dzieciństwa- są jedną z głównych powodów, dla których ciężko jest Ci ruszyć do przodu. Mogą one być nawet nieuświadomione. Może jesteś osobą DDA lub DDD i potrzebujesz pomocy z poradzeniem sobie z traumami.

Stres, lęk, depresja - tak wielu z nas cierpi obecnie z powodu wysokiego poziomu stresu, który negatywnie wpływa na nasze życie. Sesje pomagają dotrzeć do pierwotnej przyczyny stresu, lęku, ataków paniki czy poczucia niepokoju.

Bezsenność - nieleczona bezsenność może mieć szkodliwy wpływ na jakość życia, wywołując zmęczenie, trudności z koncentracją, zły nastrój, zaburzenia pamięci i wzroku oraz agresję. Nie czekaj, zarezerwuj sesję i w końcu odzyskaj spokojną noc i nieprzerwany głęboki sen. 

Zaufanie, niska samoocena - brak pewności siebie i niska samoocena mogą uniemożliwić Ci osiągnięcie Twoich celów lub nawiązanie udanych zwiazków. 

Niewyjaśnione problemy fizyczne, takie jak nadwrażliwe jelito, bóle, nadmierne pocenie sięobgryzanie paznokcie oraz inne. 

Uzależnienia - palenie, emocjonalne jedzenie, alkohol, narkotyki i inne.

Odrzucenie, żal po śmierci bliskiej osoby .

Ograniczenia związane z pieniędzmi i poczuciem obfitości 

 oraz wiele innych problemów.

Pracuję z dorosłymi, jak również z dziećmi i młodzieżą.

Twój umysł przechowuje informacje i wspomnienia, których potrzebujesz, aby zrozumieć przyczynę tego, co powstrzymuje Cię przed byciem najlepszą wersją siebie, a Błyskawiczna Terapia Transformacyjna zapewnia szybkie i łatwe jej odnalezienie. Zrozumienie to moc, a zrozumienie w hipnozie jest najbardziej fenomenalną mocą.

Jak wygląda sesja terapii?

Dowiedz się więcej

Sesję zaczynamy od rozmowy aby zdecydować, na czym się skupimy. Pierwsza część sesji wygląda podobnie do sesji psychoterapii i polega na rozmowie.

Drugą część sesji zaczynam od wprowadzenia Cię w bardzo zrelaksowany stan hipnozy. Zawsze masz kontrolę nad tym co sie dzieje i wszystko potem pamiętasz. W tym zrelaksowanym stanie, z dostępem do podświadomości, powracamy do scen z Twojego życia, które mają związek z tym, skąd wzięły się Twoje głębokie przekonania które kierują Twoimi obecnymi zachowaniami. 

Patrząc na te sceny dorosłymi oczami, możesz nadać im nowe znaczenie i usunąć wszelkie irracjonalne przekonania, które ukształtowałaś jako dziecko. Po przejrzeniu trzech lub czterech scen z Twojego życia i wspólnej pracy nad zrozumieniem ich znaczenia dla Ciebie, daję twojemu umysłowi sugestie, wzbogacając cię o nowe, pomocne, wspierające przekonania, które są zgodne z tym, czego chcesz dla siebie i swojego życia.

Po sesji otrzymujesz spersonalizowane nagranie, którego słuchasz przez co najmniej 21 dni. Umysł uczy się przez powtarzanie, a słuchając tych sugestii każdego dnia, programujesz go nowymi nawykami myślowymi, które doprowadzą do zmiany myślenia, nawyków i działania. Właśnie dlatego RTT działa tak dobrze w przypadku przezwyciężania nawyków, takich jak palenie lub emocjonalne jedzenie, ale jest to również genialna metoda w przypadku problemów z pewnością siebie, niskiego poczucia własnej wartości, depresji, lęku i wielu innych. 

Wiele osób, z którymi pracuje prosi mnie o sesje na temat bloków pienięznych aby pozbyć się ograniczających przekonań na temat finansów, zarabiania i otrzymywania.

W tydzień i dwa po sesji mamy krótkie spotkania na których nauczę Cię medytować i stosować opukiwanie. 

Referencje od klientów

Lęki i poczucie własnej wartości - Polecam sesje Pani Kasi. Kasia jest pełną zrozumienia, ciepłą i empatyczną osobą, która od razu wzbudziła moje zaufanie. W trakcie sesji zrozumiałam przyczynę swoich lęków, poczucia, że nie jestem kochana, wystarczająca i przyczynę podobnych syndromów, które towarzyszą mi przez całe życie. Ale co najważniejsze sesje pozwoliły mi na uspokojenie się, dały początek większemu spokojowi wewnętrznemu i akceptacji tego co jest. Uwierzyłam, że moje syndromy i trudności to to jest coś co było kiedyś, a teraz jestem dorosła, mogę być taka jaka chcę, pewna siebie, kochana, wspierana i wspierająca i tym podobne, że moje życie będzie już tylko lepsze i zależy to ode mnie. Pomogły mi w tym oprócz samych sesji również nagrania- takie afirmacje - medytacje, które dostałam po sesjach. Nadal do nich wracam, warto karmić duszę takimi pozytywnymi nagraniami, szczegolnie, że naprawdę są dopasowane indywidualnie, specjalnie dla mnie. Polecam gorąco! Dorota


Niepokój / Kariera- cele Zwróciłem się do Kasi i hipnozy, szukając pomocy w bardzo trudnym dla mnie czasie. Byłem zdesperowany i niespokojny. Terapia ogromnie mi pomogła. Kasia ułatwiła mi sie otworzyć , zrelaksować i skonfrontowa się z moimi problemami i emocjami. Dziękuję Kasiu! Czuję się szczęśliwszy i gotowy na wyzwania. Anonim

Niepokój - Jutro miną 2 tygodnie od mojej sesji z Tobą o radzeniu sobie z niepokojem. Cóż, mogę to podsumować bardzo krótkim, ale potężnym "wow"! WSZYSTKO jest teraz inne. Od urodzenia odczuwałam ogromny niepokój, myślałam, że zawsze był częścią mnie. Zdałam sobie sprawę, że nie mam pojęcia, jak to jest byc spokojna, ponieważ nigdy wcześniej go nie doświadczyłam. Negatywne głosy, które ścigały mnie przez cały dzień, zniknęły. Ciągłe koszmary zniknęły. Poczucie pilności CAŁY czas zniknęło. To prawie tak, jakbyś ponownie uruchomiła mój system nerwowy. Moja depresja też odchodzi powoli. Zawsze zastanawiałam się, jakie to uczucie byc szczesliwa i pomyślałam, że byłam jedna z tych nieszczęśników, którzy nigdy go nie doświadczyli. A teraz po raz pierwszy od 42 lat czuję się zadowolona. Jesteś absolutnie niesamowita i na zawsze będę ci wdzięczna za uwolnienie mnie od ciężaru, który nosiłam. Moja rodzina też jest bardzo wdzięczna.

Proszę, rób dalej to, co robisz. Nie masz pojęcia, jak bardzo zmieniłaś mój świat. Dziękuję Ci bardzo!!! Heidi

Bloki zwiazane z sukcesem - Miałam sesję RTT z Kasią aby popracowac nad moimi blokami zwiazanymi z sukcesem. Kasi szybko udało się znaleźć przyczynę moich bloków emocjonalnych . Pomogła mi ona takze zrozumieć, dlaczego je mam. Potem pracowalysmy nad nowymi przekonaniami. Cały ten proces jest naprawde niesamowity! Całkowicie polecam współpracę z Kasią. Dziękuję Kasiu. Sevi

Motywacja/negatywne myślenie- Po terapii z Kasią nie tylko uzyskałam wiele z moich sesji, ale ciągłe wsparcie i nagranie audio, które terapeutka mi przesłała, pomogło mi odblokować się i zrozumiec moje problemy i negatywne mysli, których trzymałam się od młodego wieku. Czuję się o wiele bardziej pewna siebie. Niesamowita terapia i cudowna terapeutka. Aruna

Rzucenie palenia- Bardzo podobała mi się sesja z Kasią w celu rzucenia palenia. Jej pozytywne nastawienie, dbałość o szczegóły i zaangażowanie pomogły mi zwiększyć pewność siebie. Samo doświadczenie terapii i hipnozy było bardzo skuteczne i po sesji z Kasią poczułam ogromną motywację, aby nie zapalić juz kolejnego papierosa. Teraz minęły 2 tygodnie bez dymku. Kasia to idealna terapeutka, która pomoże Ci skoncentrować się na Twoim celu! Egle 

Problemy z przełykaniem- Terapia z Kasią mi pomogła. Kilka miesięcy walczyłam z problemem z połykaniem. Po sesji na początku małymi krokami zaczęłam znowu jeść i czuć każdy posiłek tak jak powinnam. Dzisiaj jem już normalnie i jestem bardzo wdzięczna za te terapie. Zofia

Zespół napięcia przedmiesiączkowego- Kasia, dziękuję Ci bardzo za naszą sesję. Czułam się z Tobą bardzo komfortowo. Wysłuchałam każdego szczególu. Moja ścieżka do uzdrowienia zaczęła się z naszą sesją. Moje objawy złagodniały a po postęp dla mnie. Dziękuje za terapię, jestem wdzięczna że Cię znalazłam. Vanessa

ZAPISZ SIĘ ABY OTRZYMYWAĆ NEWSLETTERA ORAZ MOJE DARMOWE NAGRANIE UZDRAWIAJĄCE WYKORZYSTUJĄCE AUTOHIPNOZĘ, ABY ROZPOCZĄĆ SWOJĄ PODRÓŻ DO UZDROWIENIA

Blog

Zapraszam Cię do czytania mojego bloga.

Czemu warto wzmacniać swoje poczucie własnej wartości?

Wiadomo, że poczucie własnej wartości odgrywa ogromną rolę w tym, jak wyglądają Twoje relacje i Twoje życie ogólnie. Co więc zrobić, aby rozprawić się z niską samooceną?

Rozpoznaj, w czym jesteś dobry/a.

Wszyscy jesteśmy w czymś dobrzy, czy to gotowanie, śpiewanie, układanie puzzli czy bycie dobrą przyjaciółką...

Relacje...

Co naprawdę może Ci pomóc to budowanie pozytywnych relacji z innymi ale przede wszystkim z samą sobą! Wymaga to czasu ale badania pokazują, że dobre relacje sprawiają, że czujemy się nie tylko szczęśliwsi ale też zdrowsi.

Bądź dla siebie dobry/ dobra.

Tak często słyszymy to zdanie ale czy naprawdę potrafimy to zrobić? Może nadal wierzysz, że nie zasługujesz na to, co dobre i karasz siebie samą? Teraz jest czas, aby to zmienić.

Naucz się być asertywnym/ asertywną!

Czy Ty też jesteś 'people-pleaser'? Osobą, która tak bardzo stara się dogodzić innym, że zapomina, kim naprawdę jest? Kim jesteś? Jak są Twoje potrzeby? Czy naprawdę spełnianie zachcianek innych i dostosowanie się do nich Ci służy? Czy jesteś gotowy/gotowa aby przestać zadowanać innych?

Zacznij mówić "nie"...

Podejmij proszę to wyzwanie. Nie dla mnie- dla siebie samej czy samego. Może na początku będzie Ci nieswojo, jakoś tak głupio ale obiecuję, że przyzwyczaisz się i zdasz sobie sprawę, że świat się nie zawali jeśli odmówisz.

Jeśli chcesz dalej poprawić swoje poczucie własnej wartości, to zapraszam Cię na mój kurs.

Dołącz do tych osób, które wzięły sprawy w swoje ręcę i w końcu coś dla siebie zrobiły.

Moja kursantka Agnieszka po skończeniu kursu napisała do mnie: 'Po tych dwóch tygodniach Kasiu zdałam sobie sprawę z tego, że tak wiele się we mnie odblokowało. Zrozumiałam co mnie powstrzymywało, to wszystko co nagromadziło się we mnie przez lata, w końcu udało mi się to puścić i zobaczyc kim naprawdę jestem. Dziękuję Ci za to że pomogłaś mi sie wyciszyć i polubić samą siebie. Napewno będę kontynuować to, co już zaczęłam.'


Podnieś się po kryzysie, rozstaniu, depresji...

Sposoby na podniesienie poczucia własnej wartości z serii Twoje poczucie własnej wartości a podświadomość

Twoje poczucie własnej wartości oraz pewność siebie są jednymi z podstawowych atutów, nad którymi warto popracować. To jak widzisz siebie wyznacza kierunek tego, w jaki sposób odbywają się Twoje interakcje ze światem. Wszystko to związane jest również z tym, na ile jesteś otwarta/y na otrzymywanie miłości, pomocy, pomyślności finansowej.

Kiedy zawsze koncentrujesz się na zewnętrznych rzeczach w swoim życiu, Twój wewnętrzny świat może zostać odłożony na dalszy plan. Ale bardzo ważne jest, aby zrozumieć poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie tego, jak myślisz i w co wierzysz.

Twój obraz siebie jest kluczowy podczas manifestacji dobrych rzeczy w życiu, ponieważ gdy masz negatywny obraz siebie, najprawdopodobniej masz również ograniczające przekonania na temat swojej zdolności do osiągnięcia swoich celów. Inaczej wygląda to jeśli masz pozytywny, zdrowy obraz siebie. Jeśli masz negatywny obraz siebie, nie będziesz dążył/a do tego, czego pragniesz, i może nawet założysz, że i tak Ci się nie uda.

Jednak kiedy zaczniesz lepiej myśleć o sobie, lepsze rzeczy zaczynają do Ciebie przychodzić.

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale Twój obraz siebie został ukształtowany przez Twoje życiowe doświadczenia i przekonania odziedziczone po twojej rodzinie i przyjaciołach. Czasami podświadome blokady mogą się kumulować, powodując niską samoocenę i brak pewności siebie. Wszyscy mamy te blokady w takim czy innym sensie. Różnią się jednak od osoby do osoby. Dlatego warto jest zająć się blokadami pewności siebie i je usunąć. Twój obecny poziom pewności siebie doprowadził Cię do miejsca, w którym jesteś teraz. Aby osiągnąć wyższy poziom sukcesu, będziesz musiał/a ukształtować zupełnie nowe postrzeganie siebie.

Na szczęście proces zmiany własnego wizerunku jest często ciekawą podróżą. Jeśli obecnie zmagasz się z niskim poczuciem własnej wartości i brakiem pewności siebie, istnieje wiele sposobów na zamanifestowanie miłości do siebie samego i większej pewności siebie.

- Zacznij od rozpoznania gdzie obecnie jesteś i wyznacz sobie cel, który chcesz osiągnąć.

- Karm swój umysł rzeczami, które wspierają pewność siebie oraz pomagają budować pozytywne myśli i działania.

- Doceń te małe cele, które osiągasz.

- Otaczaj się pozytywnymi ludźmi, używaj budujących rozmów, afirmacji i medytacji.

TO DZIAŁA! Z czasem zauważysz, że konsekwentnie wysyłając pozytywne sugestie do swojej podświadomości, zmieniasz to jak myślisz, jak się czujesz i jak działasz.

Twoja podświadomość uwierzy we wszystko, co jej powiesz. Upewnij się, że myślisz o sobie dobrze i codziennie buduj pozytywny obraz siebie.

Doceń, zaakceptuj i pokochaj siebie

Chyba najwyższy czas dać sobie teraz trochę więcej miłości!

Pewnie zgodzisz się z tym, że prawie każdy cierpi z powodu zaniżonego poczucia własnej wartości. Nawet osoby, które wydawałoby się, że mają wszystko bardzo często czują się niewystaczająco dobre i porównują się z innymi.

Do oznak, że masz niskie poczucie własnej wartosci mogą należeć:

  • nie czujesz się wystarczająco madra, fajna, inteligentna...
  • dążysz do perfekcjonizmu, stale się porównujesz i próbujesz osiagnąć jakiś nieosiągalny pułap
  • jesteś zbyt hojna, poświęcasz sie i swój czas innym kiedy właśnie powinnaś zająć się sobą
  • brak pewności w podejmowaniu decyzji- nie jesteś pewna czy podejmiesz odpowiednią decyzję więc albo odwlekasz jej poejmowanie albo po prostu nie robisz nic! Bycie pasywną często lepsze jest od porażki...
  • wpadanie w skrajności- albo nie robisz nic, nie starasz się- albo wręcz przeciwnie- nad wyraz sie starasz i ciągle gonisz za nowymi osiągnięciami, które często Ciebie definiują

Jesli częśc tego co napisałam brzmi dokładnie ja Ty- nie panikuj!

To wszystko da się zmienić. Zacznij od:

- wybierania pozytywnych myśli o sobie i innych jak często tylko to się da!

- podejmowania prób zaakceptowania i polubienia siebie

- spróbowania terapii lub kursu online

- przebaczenia sobie swoich błędów z przeszłości

- spróbowania cenienia siebie

Jesli chcesz skorzystać z mojego doświadczenia, zapraszam Cię na 3cia edycję mojego 14-sto dniowego kursu

lub opcje z sesjami miesięcznymi

Jesli chcesz skorzystać z mojego doświadczenia, zapraszam Cię na 3cia edycję mojego 14-sto dniowego kursu

lub opcje z sesjami miesięcznymi.

Nagrałam również dla Ciebie sesję opukiwania która pomoże Ci poczuć się bardziej wartą miłości i zapełnić poczuciem własnej wartości. Kliknij poniżej:

https://youtu.be/OZu8jPI7GUs


Czy dotrzymujesz danej sobie obietnicy?

I co ma to wspólnego z pewnością siebie?

Jak wzmocnić poczucie pewności siebie?

Co oznacza, że jesteś kogoś pewna? Jeśli ufasz innym, to znaczy, że ufasz, że te osoby Cię nie zranią, nie zawiodą.

A co z Tobą? W jaki sposób może to się odnosić do Ciebie?

Czy ufasz sobie na tyle, czy jesteś na tyle pewna siebie, że wiesz, że siebie samej nie zawiedziesz czy nie rozczarujesz?

Każda z nas działa ufając, że robimy to, co jest dla nas najlepsze.

Niestety, bardzo często, te działania ranią nas same. I wcale nie są w naszym najlepszym interesie...

Czy to co robisz Ci służy?

Czy traktujesz siebie w życzliwy, kochający sposób?

Czy rozumiesz i wspierasz siebie samą?

Czy ciagle się poniżasz i biczujesz?

Czy jesteś pewna, że potrafisz traktować siebie samą, jak swoją najlepszą przyjaciółkę?

A co najważniejsze- czy możesz ufać sobie, że zrobisz dla siebie to, co mówisz, że zrobisz?

Czy dochowujesz swoich przysięg i obietnic wobec siebie samej?

Mam nadzieję, że tak. Ale jeśli tak nie jest, to czas to zmienić.

Pierwszym krokiem jest odpowiedź na pytanie, co Cię motywuje?

Największą przeszkodą, w zmianie naszego życia jest najczęściej tkwienie w strefie komfortu.

Zmiany mogą być bolesne. Jeśli zmiana boli bardziej, niż ból tkwienia w miejscu, to sie nie zmienisz.

Jeśli wygodniej i przyjemniej jest na przykład nie zmienić diety czy nie zacząć ćwiczyć...to tak właśnie pozostanie aż coś zacznie Cię bardzo uwierać i skłoni Cię do działania.

Z drugiej strony to, że te działania mogłyby pomóc Ci polepszyć stan Twojego zdrowia, Twoje samopoczucie i sylwetkę jest zrozumiałe ale na rezultaty musimy czekać.

Łatwiej jest nie stawić czoła wyzwaniu. Tak niestety działa nasz mózg, uwielbiamy natychmiastową gratyfikację (z ang. instant gratification), coś, co przyniesie nam chwilową przyjemność.

Mamy więc do pokonania przeszkodę psychologiczną.

Aby wzmocnić pewność siebie, musimy poczuć i zobaczyć, że potrafimy dochować danej sobie obietnicy, co bywa niemałym wyczynem.

Dlatego mam dla Ciebie WYZWANIE NA MAJ- przestań oszukiwać samą siebie i dochowaj danej sobie obietnicy- podejmij działania wiodące do zmiany 😊podziękujesz sobie póżniej!

Mam dla Ciebie promocję majową- zacznij działać i jeszcze przed wakacjami zmień swoje życie. Zacznij jeden z moich kursów już teraz z 15% zniżką.


Wszystkiego najpiękniejszego z okazji Dnia Kobiet

Życzę Ci, abyś odnalazła:
w ciszy - swoje myśli i marzenia,
w bliskich Ci osobach - siłę i piękno stworzenia,
w otaczającym świecie - radość istnienia,
w kolorach, smakach i zapachach - wielkość natchnienia,
a w sobie - miłość.
A Ty czego sobie życzysz?
Ja tego, aby być kobietą, która:
w pełni lubi, kocha, szanuje i akceptuje siebie
bo tylko wtedy będziemy miały z czego dawać i czego czerpać wewnętrzną siłę.
Cudownego dnia!


Przebacz sobie

Ostatnio głęboko poruszyły mnie słowa mojej ulubionej pisarki i mentorki Tary Brach: "Często sami siebie oceniamy, czujemy się zawstydzeni, winni i mamy problem z zaakceptowaniem siebie. Pozbycie się nieakceptacji, nienawiści do samego siebie i samokrytyki to proces.Przebaczenie samej sobie to lekarstwo, które pomoże Ci się wyzwolić.Trauma powoduje że odłączamy się od innych ludzi ale też od swoich emocji. Kiedy trauma przytrafia się dzieciom, tworzy poczucie tego, że jest się złą osobą, że wszystko jest naszą winą.Twoje błędy z przeszłości prawdopodobnie nie wynikają z tego że jesteś niedobrym człowiekiem. Kiedy zadajemy cierpienie, dzieje się tak dlatego, że cierpimy my, co sprawia, że obwiniamy się, chcemy być inni, lepsi, doskonalsi a to też nas rani bo odrzucamy siebie.Jeśli w końcu uda Ci się wybaczyć sobie - co by to dla Ciebie znaczyło? Co zmieniło by to w Twoim życiu?Czulibyśmy się bardziej kochani, a przez to bardziej związani z innymi. Bezpieczeństwo poczucia przynaleźności.Im bardziej czujemy się opuszczeni, zaniedbani lub wykorzystywani, tym bardziej zamykamy się w tym poczuciu zła.Ale żadna ilość wstydu i winy nie sprawi, że poczujesz się wystarczająco dobra czy dobry. Tylko Twoja miłość do siebie doprowadzi do uzdrowienia".Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, napisz do mnie.

Daj sobie poczuć swoje emocje

Bardzo lubię wrzesień ponieważ mimo to że jestem zajęta powrotem do codzienności i rutyny, daje sobie czas na refleksje i popracowanie nad czymś nowym (lub starym) w ostatnim kwartale roku. Zaobserwowałam też że u wielu osób jest to podobny czas. Powrót do pracy nas sobą i swoim wnętrzem.

Często tkwimy w miejscu ponieważ nie wiemy jak poradzić sobie ze swoimi emocjami.

Albo wogóle nie potrafimy ich nazwać albo wiemy jaka to emocja ale wstydzimy się tego, że czujemy takie emocje jak złość, strach czy smutek. Przecież mówiono nam że takich rzeczy nie powinno się czuć a napewno nie powinno się ich pokazywać. Dlatego gdy takie emocje do nas przychodzą, często zapominamy że są to ludzkie emocje które komunikują nam co się dzieje w naszym wnętrzu. Te emocje są naszymi przewodnikami po życiu, pokazują nam nad czym musimy się skupić, gdzie jest problem. Mimo tego rzadko kiedy czujemy wdzięczność za ten wewętrzny kompas. Jesteśmy raczej skłonne czuć wstyd. Zaczynamy osądzać siebie i boimy się osądu i odrzucenia ze strony innych.

Na prośbę osób, które pracują ze mną nad zrozumieniem tych emocji, nagrałam Opukiwanie na Poczucie Swoich Emocji, takich jak Gniew, Strach czy Smutek i chcę się tym nagraniem tutaj z Tobą podzielić:

https://youtu.be/YcOM9TWqdEACzy jesteś gotowa pożegnać stary rok i przywitać nowy? 

Te ostatnie dni roku są szczególne, mimo rozleniwienia, lubię usiąść i zrobić podsumowanie roku. Zauważyłam, że wtedy łatwiej wkraczam w nowy rok. Więc zanim dam się ponieść energii nowowrocznej, świętowania, planowania, noworocznych postanowień chcę dać sobie czas na refleksję, na introspekcję. Nie chce po prostu zatrzasnąć drzwi za "starym rokiem" i o nim zapomnieć. Chcę bardziej myśleć o nim jak o puzlu w układance, którą jest moje życie. Chcę przyjrzeć się wszystkim kolorom, odcieniom, barwom, cieniom...

  • Każde zdarzenie, emocja przyniosła mi bezcenną lekcję o relacjach, przyjaźniach, świecie, o mnie samej. Był to może jeden z pierwszych lat w których nie odróciłam pleców od niewygodnych, nieprzyjemnych uczuć. Odważyłam się w nie wsłuchać nawet kiedy chciałam ucieć w jakąkolwiek rozrywkę czy rozpraszacz... Uczę inne osoby szanować i wschłuchiwac się w swoje emocje, więc sama też muszę słuchać swoich rad...
  • To podsumowanie roku będzie pewnie towarzyszyć mi w ostanie dni grudnia przez wiele następnych lat. Aby umieć nazwać każdy rok, by nie mijały tak anonimowo. W czym udało mi się odnieść sukces a gdzie muszę przyjrzeć sie sobie i spędzić trochę czasu aby przemyśleć, zmienić swoje podejście, zachowanie czy zrozumienie sytuacji.

Zapraszam Cię więc abyś dołączyła do mnie w tej podróży do głębszego zrozumienia siebie, uleczenia i transformacji. Do spędzenia kilku chwil codziennie na podróż do swojego wnętrza. Bo ono niesie nas i dyktuje wszystko inne co nam się przydarza.


Uwolnij się od emocjonalnego ciężaru

Głębokie poczucie ulgi pojawia się, gdy uświadamiamy sobie, że część mentalnego ciężaru, który dźwigaliśmy, została uwolniona, niezależnie od tego, czy całkowicie, czy tylko częściowo. To samo dotyczy sytuacji, gdy my lub ktoś z naszych bliskich czuje się lepiej po chorobie fizycznej lub psychicznej. Czasami słyszę od moich klientów: "Nie wiedziałem, ani nawet nie pamiętałem, że życie może być tak dobre" albo "Nie zdawałam sobie sprawy z tego, z jak wieloma problemami się borykałam i jak mi było ciężko, ale teraz to widzę". Przytłoczenie, jakie odczuwamy, gdy problemy zaczynają się nawarstwiać, może doprowadzić do wypalenia zawodowego, a nawet załamania nerwowego. Jako nauczyciel i terapeuta czuję, że wszyscy musimy się uczyć i dalej rozwijać techniki radzenia sobie ze stresem i niepokojem, aby uniknąć dojścia do "punktu krytycznego". Kluczem jest znajdowanie w całym tym zabieganiu czasu na uwolnianie się od "ciężaru" tego, co się nam przytrafia. Uczyńmy to priorytetem. Dla nas i nas naszych dzieci. 

Złość i gniew

Czemu ciągle udajemy, że nie jesteśmy źli? Czemu skrywamy złość, gniew, wściekłość? Ciężko o nich mówić, pisać, udajemy, że one nie istnieją. Złość to tak źle spostrzegana emocja, ale może być ona naszym drogowskazem do ścieżki uzdrowienia.

Jeśli jest dobrze ukierunkowana, i nie krzywdzi nas samych i innych, to dajmy jej głos. Nie duśmy jej w sobie. Nie czekajmy aż eksplotuje i zniszczy nasze relacje. Albo drzemiąc w nas przyczyni sie do rozwoju jakiejś choroby. Złość potrafi być nieprzewidywalna ale głównie wtedy, kiedy ignorujemy ją zbyt długo. Nie przykrywajmy jej uśmiechem, grymasem, smutkiem, depresją. Dajmy sobie pozwolenie na jej wyrażenie. Mamy prawo być urażeni, zranieni, przestraszeni, czuć niesprawiedliwoć. To, co nas boli, tam przeba się przyjrzeć. Tam jest nasza rana.

Może rana niezrozumienia

nieusłyszenia

porzucenia

odrzucenia

zlekceważenia naszych potrzeb.

Złość to niezaspokojona potrzeba.

Przyjrzyj się swojej złości, a ona pokaże Ci dokładnie to, czego Ci brakuje.

Bo teraz to Twoja praca i odpowiedzialność, żeby zaopiekować się sobą i swoimi potrzebami.

Czas tą złoś usłyszeć, wyrzucić ją z siebie i dać jej i sobie odpocząć. Może właśnie ta złość, ten gniew pomoże nam odzyskać siebie.

Wsłuchaj się w siebie. Czujesz to? A jeśli potrzebujesz towarzysza na tej drodze, to odezwij się do mnie.